Image
Helena Rasker.

Entre els seus compromisos recents trobem la interpretació dels papers de l’àvia, l’anciana i la finlandesa a La reina de les neus de Hans Abrahamsen a l’Opéra national du Rhin d'Estrasburg, a més d’un concert amb Ken Nagano a l’Amsterdam Concertgebouw. A més d’interpretar el rol principal en l’estrena de Like Flesh de Sivan Eldar a l’Opéra de Lille, i posteriorment representada a l’Opéra national de Montpellier, Opéra national de Lorraine i De Vlaamse Opera d’Anvers.

També té previst el seu debut a la Staatsoper Berlin i el festival de Salzburg. Recentment ha cantat al festival Ais de Provença en l’estrena mundial del títol The Arab Apocalypse dirigida per Pierre Audi, així com el seu debut al Théâtre des Champs-Élysées de París, Grand Théâtre de Genève, entre d’altres.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.