Josh Lovell

Tenor
Image
Josh Lovell

Va ser el guanyador del 39è Concurs Internacional de Cant Hans Gabor Belvedere i membre de l’ensemble de la Wiener Staatsoper.

Entre els seus compromisos per a aquesta temporada 2022/23 trobem el seu debut al Teatre alla Scala de Milà interpretant Ferdinand (The Tempest) de Thomas Adès, a l'Oper Leipzig com a Don Ottavio en una nova producció de Don Giovanni, i a la Deutsche Oper Berlin com a Gérald (Lakmé) amb la Filharmònica de Berlín.

També debutarà amb l'Òpera Rara i la Filharmònica de Londres interpretant el Príncep Casimir en una gravació de La Princesse de Trébizonde d'Offenbach, i tornarà a la Wiener Staatsoper per interpretar Telèmac (Il ritorno d'Ulisse patria), Lukas (Die Jahreszeiten), i com Ernesto (Don Pasquale).

Recentment ha substituït un col·lega malalt com el cantant italià a Der Rosenkavalier a la Bayerische Staatsoper.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

Temporada 2024/2025