Sara Gouzy

Soprano

Estudià al Conservatori de Tolosa de Llenguadoc, i posteriorment a la Hochschule für Musik Hanns Eisler de Berlín per estudiar cant amb Janet Williams i Michail Lanskoi, també estudià un semestre a la Guildhall School of Music de Londres amb Susan McCulloch.

Debutà a la Weimar Opera interpretant Clotilde al Pollicino de Hans Werner Henze, seguit de Cleopatra (Giulio Cesare) l’any 2012. Al llarg de la seva trajectòria ha cantat títols com Europera 5 de John Cage, Il mondo della luna, Pelléas et Mélisande, Orfeo ed Euridice, Dialogues des Carmélites, Le nozze di Figaro, Gli Orazi e i Curiazi, entre d’altres. Ha cantat en teatres com la Komische Oper Berlin, Deutsche Oper Berlin, Opéra de Dijon, Opéra Grand Avignon, Theater Naumburg.

Ha ofert recitals a Àustria, Alemanya, Suïssa, França, Rússia, Emirats Àrabs. A més, ha actuat amb l’Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

2021/22

( )