Manuel Walser

Baríton

Nascut a Suïssa, estudià amb Thomas Quasthoff a la Hochschule für Musik Hanns Eisler de Berlín. A més de Quasthoff, ha estudiat amb Brigitte Fassbaender, Frédéric Gindraux i Wolfram Rieger.

Guanyà el primer premi i el del públic del concurs Das Lied de Berlin de l’any 2013. També ha estat premiat al concurs Stella Maris International Vocal Competition i va estar premiat per la fundació Armin Weltner l’any 2014. Va ser membre de l’Ensemble de la Wiener Staatsoper fins l’any 2019, fet que li va permetre cantar rols com Arlequí (Ariadne auf Naxos), Schaunard (La bohème), Haly (L'italiana in Algeri), Caçador (Rusalka), Dancaïre (Carmen), Montano (Otello), Publio (La clemenza di Tito), Masetto (Don Giovanni), Alessio (La sonnambula), Cristiano (Un ballo in maschera), Marullo (Rigoletto), entre d’altres. L’any 2014 debutà al festival de Salzburg interpretant Brutamonte a l’òpera Fierrabras de Franz Schubert.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.

2021/22

( )