Image

Inicialment format com a actor amb aparicions a The Passion of the Christ (2004) de Mel Gibson i Gangs of New York (2002) de Martin Scorsese, posteriorment va seguir estudis operístics i va desenvolupar la seva tècnica vocal a Roma amb David Holst, que des d’aleshores ha estat el seu únic mentor. Després de rebre una invitació per unir-se a l’Accademia del Teatro alla Scala de Milà, va debutar en òpera el desembre del 2009 com a Radamès (Aida) a Salern, dirigit per Daniel Oren.

La primavera del 2011 va debutar al continent americà amb Tosca a la Palm Beach Opera, i seguidament va interpretar la mateixa obra en concert al Festival de Verbier (Suïssa) amb direcció de Gianandrea Noseda.

Al llarg de la seva trajectòria ha cantat als teatres d’òpera de la Royal Opera House de Londres, Staatsoper de Berlín, Deutsche Oper de Berlín, Teatro dell’Opera de Roma, Metropolitan Opera de Nova York, Opernhaus de Zuric, Bayerische Staatsoper de Munic i Royal Swedish Opera d’Estocolm, entre d’altres.

Debuta al Gran Teatre del Liceu.