Image
Jaume Madaula.

Estudia a l'Institut del Teatre de Barcelona, complementant-ho amb formacions amb amb professors com Raquel Carballo; Moreno Bernardi; Claudio Tolcachir; Will Keen, Pere Sais, Jango Edwards, Peter Gadish o Daniel Veronese entre d’altres.

En Televisió destaca la seva participació a La Riera de TV3 durant 6 temporades, Los Protegidos, per Antena 3, Benvinguts a la familia de TV3, Antidisturbios per Movistar + i actualment gravant Las Sabinas, per Disney +.

En teatre ha treballat a La Importància de ser Frank sota la  direcció de  David Selvas, El Sueño de la Vida, dirigit per Lluís Pasqual al Teatro Español, El Bon Pare de David Plana, Ocells i Llops, amb Lourdes Barba al Teatre Nacional de Catalunya, entre d’altres.

També ha anat dibuixant una trajectòria en peces de creació com Trashèdies amb Guillem Albà i Marc Angelet; Calem, espectacle de poesia amb Anna Tobias, i dirigint a Batec, de Catalina Florit, i actualment creant Strelitzia, (Julieta i Romeu al Purgatori), amb Elena Tarrats.

Temporada 2023-24

El somni d’una nit d’estiu ( Demetri / Troca )